Obměňte své portfolio jako Warren Buffett, David Einhorn či Dan Loeb

Jak Warren Buffett, David Einhorn, Dan Loeb a další měnili v Q1 své portfolia?

První kvartál roku 2014 byl velmi aktivní pro investiční velikány na Wall Street jako je Warren Buffett, David Einhorn, Dan Loeb, John Paulson, Carl Icahn a další.

Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway snížili pozici v General Motors (GM) ze 40 milionů akcií na 30 milionů.

David Einhorn se svým fondem Greenlight Capital zcela vyprodal pozici 17 milionů akcií v General Motors (GM), kde byl akcionářem od roku 2011. Nové prostředky ihned přesunul do Nokia (NOK), ve které otevřel pozici o objemu 3,5 milionu akcií a také do výrobce čipů Lam Research (LRCX). Dále výrazně navýšil pozici v SunEdison (SUNE), kde již drží 11,8 milionu akcií a tedy více než 4% podíl.

John Paulson ukázal svou zálibu ve zlatě. Přestože na něm prodělal při jeho poklesu z maxim několik miliard dolarů, tak se opět stal největším akcionářem ETF SPDR Gold Trust (GLD), kde drží 10,2 milionu akcií o objemu $1,3 mld. Krom toho drží ve svém portfoliu akcie několika zlatých těžařů. Nově si otevřel pozici ve  Verizon (VZ) s 8,75 miliony akcií a CBS (CBS) 4,47 milionu akcií.

Carl Icahn, který ještě nedávno vlastnil 10% podíl v Netflix (NFLX), snížil expozici vůči této společnosti na 3,7 %.

Dan Loeb z fondu Third Point zcela vyprodal svou 4 milionovou pozici v Yahoo (YHOO) těsně přes IPO Alibaba. Dan Loeb jěště minulý rok vlastnil 60 milionů akcií YHOO a seděl na boardu společnosti. Stejně tak exitoval pozici 10 milionů akcií v BlackBerry, kterou vytvořil na konci roku, a prodal také 4 miliony akcií Activision (ATVI). Místo toho nakoupil 2 miliony akcií Avago (AVGO) a 2,5 milionu akcií Citrix (CTXS).

Warren Buffet, Carl Icahn, John Paulson