Výsledková sezóna začíná

Akciová výsledková sezóna začíná

Následující týdny budou opět zajímavé pro akciové investory, jelikož většina S&P 500 společností reportuje své kvartální reporty. Obecně se očekává slabší výsledková sezóna, což je způsobeno tuhou zimou za oceánem. Dalším důvodem negativní nálady je relativně silný dolar z počátku roku.

Podle Factset vydalo 111 S&P společností EPS výhled na Q1. 93 firem očekává zhoršení EPS (84 %). Své Q1 výsledky již reportovalo 21 společností, z nichž pouze 12 překonalo očekávání (57 %). Pětiletý průměr překonávání odhad analytiků u S&P společností je 73 %, což také značí negativní očekávání na následující výsledkovou sezónu.

V průměru za posledních 13 let se akcie den po reportu pohnou o +/- 5,41 %. Suverenně nejvolatilnějšími sektory jsou dle očekávání technologie, které se pohybují o +/- 7,14 %, a spotřebitelský (+/- 6,18 %). Na druhé straně na výsledky nejméně reagují akcie utilit (+/- 2,15 %) a finančního sektoru (+/- 3,61 %).

Výsledková sezóna podle sektorů

Pouze pro odvážné investory jsou určeny akcie nejvolatilnějších společností, které se v průměru pohybují i o více než +/- 15 % v reakci na výsledky. Jejich přehled zobrazuje tabulka níže.

Výsledková sezóna - Nejvolatilnější akcie

V prvním týdnu reportuje 1 Dow Jones společnost – JPMorgan (JPM) a 7 S&P společností. Jako již tradičně byla výsledková sezóna odstartována pittsburghským hliníkovovým gigantem Alcoa (AA). Proti očekávání 5 centů na akcii Alcoa reportovala 9 centů EPS. Akcie jednoho z největších producentů hliníku v minulém roce přidaly 51 %. Od opuštění indexu Dow Jones přidaly dokonce 52 %. Po pozitivních výsledcích za první kvartál přidaly akcie AA 3,5 %.

Zítra bude pozornost upřena na bankovní sektor, jelikož reportují JPMorgan (JPM), ve 13:10, EPS $1.44, očekávané tržby $24.8 mld, a Wells Fargo (WFC), ve 14:00, EPS $0.92, očekávané tržby $20.7 mld.

Pro sledování výsledků výsledků doporučuji Earnings Wall na MarketWatch a Breaking News na Seeking Aplha.