Technologický sektor a novinky Apple, Google, Amazon a dalších

Technologický sektor měl nabitý týden, jelikož se oznámily novinky Apple (AAPL) na Apple Worldwide Developers Conference, které se dotýkají značně vyhledávačů Google (GOOG) a Bing (MSFT). Pozadu nezůstal ani Amazon (AMZN).

Novinky Apple z WWDC

Každoroční vývojářská konference je jednou z nevíce sledovaných technologických událostí v roce. Letos jsme se podle očekávání nedočkali uvedení žádné “one more thing”. Apple v posledních letech neodhaluje nové produkty a soustředí se na rozvoj stávajících.

Hlavní novinky Apple se tedy týkaly iOS 8 a OS X Yosemite. Operační systémy budou uvedeny na podzim a slibují prohloubení integrace. Kombatibilita mezi Macbooky, iPhony a iPady ještě vzroste, což usnadní jablíčkářům život, který už teď je velice pohodlný. Yosemite by se měl přiblížit fungování iOS.

Bude uvedena nová aplikace Healt, která bude monitorovat naše zdraví. Zajímavější jsou však novinky ohledně starých aplikací. Vyhledávač Spotlight bude více integrován s hlasovým ovládáním prostřednictvím Siri, bude napojen na web, kde bude využívat nově Microsoft Bing namísto Google, jak tomu bylo doposud. Aplikace Mail umožní přílohy a do 5GB a lepší práci s obrázky.

Zajímavostí bude možnost přijímaní hovorů jak na iPhone, tak na Macbooku. Pokud tedy dobíjíte iPhone v ložnici a pracujete na Macbooku v obývacím pokoji, nemusíte již vstávat.

Novinky Apple povzbudily akcie, které se obchodují nejvýše od podzimu 2012, kdy dosahovaly historických maxim. Nyní atakují úroveň 650.

Amazon chystá uvedení velké novinky

Amazon svolal na 18.6 konferenci, kde by měl podle očekávání představit nový produkt. Již nějakou dobu se spekuluje o uvedení smartphone. Akcie v očekávání přidaly více než 3 %.

Během týdne Amazon uvedl spuštění hudební streamingové služby pro uživatele Amazon Prime. Zdarma nabídne písně starší 6 měsíců. Jedná se o další výrazné rozšíření portfolia Amazon Prime, které se nedávno rozrostlo o HBO vysílání.

 Novinky Apple