Stres test amerických bank, Microsoft a Hewlett-Packard na maximech a další novinky

Stres test amerických bank potěšil

Stres test amerických bank potvrdil výrazné zlepšení kapitálových měřítek. Třicet největších amerických bankovních domů by ztratilo v případě nejpesimističnějšího scénáře $501 mld. Fed za nejhorší možný scénář označil 50% pokles akciových trhů, 25% pokles cen nemovitostí a růst míry nezaměstnanosti na 11,25 %. Kapitálový ukazatel Tier 1 by agregovaně poklesl z 11,5 % na 7,6 %. V roce 2009 stejný ukazatel odhadoval pouze 5,5 %.

Too big to fail banky jako Goldman Sachs (GS), JPMorgan (JPM), Citigroup (C) a Morgan Stanley (MS) by své kapitálové měřítka udržely mezi 6 % a 7 %. Wells Fargo (WFC) by mělo 8,2 %.

Jedinou institucí, která stres test amerických bank neprošla, je Zion Bankcorp (ZION). Ta by kvůli své expozici k CDO trhu v případě poklesu nemovistostního trhu měla problémy s likviditou a kapitálová příměřenost by poklesla na 3,5 %, hluboko pod požádované minimum 5 %.

Stres test amerických bank

 

Microsoft na nových maximech

Akcie Microsoft (MSFT) po odhlášení vydání kancelářského balíku Office pro iPad (více zde) vzrostly nad hranici $40. Satya Nadella si svůj začátek jako CEO softwarového giganta ani nemohl představovat lépe. Naposledy byly akcie MSFT nad $40 při vrcholu internetové bubliny konce tisíciletí.

Microsoft navíc prošel změnami v boardu. Stephen Luczo, CEO Seagate (STX) odchází, poté co Bill Gates rezignoval a Satya Nadella získal křeslo spolu s Mason Morfit (ValueAct).

Hewlett-Packard v přízni investorů

Akcie Hewlett-Packard (HPQ) se dostaly na nejvyšší hodnoty od roku 2011. Dlouhodobě negativní pohled na HPQ se mění. Katalyzátorem by upgrade od Barclays. Navíc CEO Meg Whitman oznámila na včerejším roční schůzce HPQ, že v červnu firma předtaví důležitou novinku. Podle očekávání by se mělo jednat o oblast 3D tisku.

Tržby z mobilní reklamy rostou

Světové tržby za mobilní emarketing by v roce 2014 měly růst o 75 % na $31,5 mld.  47 % tržeb připadne Google (GOOG), 22 % Facebook (FB)Twitter (TWTR) pouze 2,6 %, Yelp (YELP) by měl získat 1,6 %. Více zde.

Sony vrací úder

Sony (SNE) předstvilo prototyp virtuální reality s názvem Project Morpheus pro PlayStation 4. PS4 je velkou výhrou Sony a vrací společnosti sílu po několika letech úpadání do zapomnění.