S&P rekord po padesáté od dubna 2013

Další S&P rekord na úrovni 1877

S&P včera vyšplhal na 1877, čímž vytvořil další historické maximum. Od dubna 2013 to je již padesátý S&P rekord. Trh pozitivně diskontoval zprávy z trhu práce, který vykázal další známku oživení. Prvotní žádosti o podporu v nezaměstnanosti klesly na 3měsíční minimum, což je obzvláště vhodné před dnešními Nonfarm Payrolls neboli počtem nově vytvořeních pracvních míst v ekonomice. European Central Bank (ECB) i Bank of England (BOE) nechaly úrokové míry nezměněné. Hlavním tahounem trhu byl opět finanční sektor, který předčil ostatní již třetí den v řadě.

Zlato nad 1350

Pozitivní nálada na trhu akcií se projevila i na ceně zlata, které se dostalo nad $1350. Důvodem je napětí mezi Západem a Ruskem. Dokud se situace nevyrovná, tak je na trhu silný fundament pro další růst cen zlata.

Buffett snižuje držbu dluhopisů v Berkshire Hathaway (BRK.A)

Warren Buffett obvykle drží v portfoliu Berkshire Hathaway (BRK.A) 20-25 % dluhopisů. V současnosti je podíl dluhopisů v jeho portfoliu nejníže za více než 10 let. BRK má v portfoliu pouze 14 % dluhopisů v současnosti. Odráží to Buffettův býčí pohled na současný trh.

Spotify chystá IPO

Online hudební služba Spotify připravuje IPO. Objevia se zpráva o její spolupráci s Goldman Sachs (GS), kde Spotify zařizuje kreditní facilitu, která je jedním y kroků před IPO. Hlavní konkurent Pandora (P) včera reagoval růstem o 2 %.