Potěší Twitter earnings investory?

Twitter earnings investorům nedělaly radost již od chvíle vstupu akcií TWTR na trh. Po minulých výsledcích poklesly akcie Twitter o 24 % s trojitou volatilitou. Pouze v letošním roce již akcie odepsaly 40 %. Máme očekávat další propad po Twitter earnings?

Proč má Twitter problémy? Nízký růst. Analytici odhadují, že nebýt Mistrovství světa ve fortbale v červnu, Twitter by poprvé vykázal meziměsíční pokles počtu aktivních uživatelů. Poslední reportované číslo pro minulý kvartál bylo 255 milionů MAU (monthly active users). Nyní se očekává číslo v rozmezí 263 až 269 milionů.

Dick Concolo musí akcionáře přesvědčit při Twitter earnings, že vyřešil růstový problém. Poté je reálný postupný střednědobý růst k maximům letošního roku na $74,73. Na druhé straně, pokud by se potvrdilo, že počet aktivních uživatelů nadále roste jen anemicky či dokonce klesá, není nereálný ani návrat na letošní minimum $29,51.

Twitter také musí pracovat na růstu tržeb, které se očekávají na $283 mi, což dává EPS mínus 0,01. Zlepšení Ad Sales je také velkým tématem a již mnohokrát se spekulovalo o posílení týmu o osvědčené veterány z Google či dalších společností, ale skutečností se to nestalo. V posledním Twitter earnings mohlo investory potěšit snad jen růst příjmů z mobilních reklam.

Twitter earnings budou více pod drobnohledem také kvůli výborným číslům, které reportoval Facebook (FB) – $3 mld tržeb. Pro srovnání FB má 1,3 miliardy MAU. Zatímco Facebook má 5x větší uživatelskou základnu, dokáže generovat 10,6x větší tržby než Twitter.

Krom Twitter earnings se v tomto týdnu můžeme těšit na hospodářské výsledky 5 Dow Jones společností (Pfizer, Merck, Exxon, Chevron, P&G) a 148 komponent S&P 500.  Přehled nejzajímavějších earnings reportů pro tento týden je níže:

Twitter earnings - Earnings 2014-07-28