Nové historické maximum S&P a další novinky od GE, BP, BBRY, DAL

20140305-111512.jpg

Historické maximum S&P vrací trhům momentum

Po uvolnění napětí na Ukrajině a pondělnímu poklesu trhu přichází nové historické maximum S&P. Americký akciový benchmark podruhé v historii zavřel nad ůrovní 1850. Index přidal 1,52 % a dostal se na 1874. Stejně tak i index smallcapů Russell 2000 zavřel na nové historické hodnotě. Dow Jones přidal 227 bodů a Nasdaq má za sebou nejziskovější den za poslední čtyři měsíce. Historické maximum S&P pomůže trhu k udržení momenta, které ukrajinskoruský konflikt zpomaluje.

Významný insider buy v General Electric (GE)

CEO General Electric (GE) Jeff Immelt demonstroval svůj optimistický výhled na akcie GE nákupem 145 000 akcií. Immelt za akcie utratil celý svůj bonus z roku 2013. Jedná se však o malou část v porovnání s jeho celkovým portfoliem akcií General Electric , které čitá 1,9 milionu akcií. Akcie reagovaly růstem o 1,8 %.

Delta Air Lines (DAL) překvapila analytiky

I přes těžkou zimu se Delta Air Lines (DAL) podařilo překvapivě navýšit zisky na začátku roku. Ani 8 000 zrušených letů nezadránilo akcií dostat se na nová historická maxima po ohlášení unorových výsledků. Akcie včera rostly o 5,7 %.

British Petroleum (BP) udržuje dobré vztahy s Moskvou

Bob Dudley, CEO British Petroleum (BP), ohlásil, že společnost hodlá i nadále v Rusku investovat a rozvíjet své aktivity. V současnosti zde získává čtvrtinu své produkce ropy a více než třetinu zásob zemního plynu.

Systém QNX od BlackBerry (BBRY) podporuje CarPlay od Apple (AAPL)

BlackBerry (BBRY) ohlásilo, že jeho systém QNX pro synchronizaci přistrojů v autech podporuje nově ohlášený systém CarPlay od Apple (AAPL). BlackBerry chválí spolupráci s Applem pro rozvoj chytrých automobilů.