Korekce Exxon Mobil a novinky z FB, VZ a první default dluhopisu v Číně

Korekce Exxon Mobil (XOM) po zpomalení výroby

Největší těžařská společnost v USA Exxon Mobil (XOM) snižuje výhled pro kapitálové investice v roce 2014 o 6,4 % na $39,8 mld. Akcie XOM klesly o téměř 3 %, nejvíce z Dow Jones blue chipů včera. Zpomalení produkce může být následkem situace na Ukrajině, jelikož Exxon Mobil má rozjetý velký projekt na prozkoumání ruských arktických vod. Partnership s ruským Rosneftem tak může být ohrožen. Další snížení produkce může přijít ve Spojených arabských emirátech, kde má Exxon jednu z nejnižších marží, což na druhou stranu zlepšuje celkovou marži. Dočasné snížení produkce tak trh přehnaně diskontoval a vytvořil příležitost vstupu.

Dow Jones se včera posunul do strany, i přes slabý ADP report, který ukázal vytvoření pouze 139 000 pracovních míst. Investoři to ale dali za vinu špatnému počasí z kraje roku.

Facebook (FB) zavřel na novém maximu

Akcie Facebook (FB) včera zavřely na novém historickém maximu $71,44. Důvodem k vˇerejšímu 3,5% růstu bylo zvýšení price target na jeho akcie od Stifel. Price target byl navýšen ze $72 na $82 a nákup Whatsapp byl přijat jako vhodný krok.

Verizon (VZ) bude nabízet webovou a mobilní TV

Největší americký operátor Verizon (VZ) rozjel vyjednávání se společnostmi produkujícími obsah pro internetové vysílání. Společnost nedávno koupila WebTV od Intel (INTC). Cílem Verizon je udržet si své zákazníky kvůli rostoucí konkurenci. Navíc může vytvořit konkurenci jak je Dish (DISH) a Netflix (NFLX).

První default dluhopisu v Číně

Čína vysílá světu další signál o svých jasných umyslech pro implementaci tržního mechanismu do své ekonomiky. Společnost Shanghai Chaori Solar Energy Science & Technology se stane první společností, kterou vláda nezachrání a její dluhopisy nebudou splaceny. Navíc to vytvoří pozitivní vnímání činského dluhopisového trhu.