Jaké jsou nejziskovější akcie od počátku roku?

Akciový index S&P 500 včera opět zavřel nad hranicí 1900. Jedná se už o pátou stovkovou hranici, kterou benchmark od počátku roku 2013, překonal. Vítězům loňské rally se tolik nedaří, ale trh vytvořil nové vítěze. Jaké jsou nejziskovéjší akcie prvních pěti měsíců roku 2014?

Při pohledu na ziskovost jednotlivých akcií širokého indexu Russell 3000 můžeme objevit 6 akcií, které se od počátku roku pyšní ziskem přes 100 %. Pět farmaceutických společností – Intercept Pharmaceuticals (INTC), Pernix Therapeutics (PTX), InterMune (ITMN), Furiex Pharmaceuticals (FURX), Retrophin (RTRX). Nadvládu farmaceutik narušuje jen Maxwell Technologies (MXWL).

Nejziskovější akcie 2014

Při pohled na 100 největších společností Russell 3000, pak nejziskovější akcie nedosahje ani 50% výnosu. Nejziskovější akcie jsou energetické společnosti Anadarko Petroleum (APC), Halliburton (HAL), EOG Resources (EOG) zaujímající 2.-4. místo. Nejziskovější akcií od počátku roku 2014 mezi larcap je Allergan (AGN) s výnosem 48 % YTD.

Akcie Allergan (AGN) vyskočily po zveřejněnjí nabídky na převzetí společnosti od Valeant Pharmaceuticals International (VRX) s vysokým prémiem. Před nabídkou se akcie AGN obchodovaly okolo $120, ale Valeant přišel s nabídkou přesahující $150 na akcii, akcie prudce rostly až nad $160. Díky tomuto 30% růstu je Allergan nejziskovější akcie od počátku roku. Jejich růst ale nemusí být stále u konce, jelikož Allergan odmítl nabídku Valeant a spekuluje se, že by přistoupil jedině na nabídku v rozmezí $180 až $200. Existuje tedy stále možný růst o 25 %.

Příjemné jsou výnosy nad 10 % u technologických gigantů Hewlett-Packard (HPQ), Facebook (FB), Apple (AAPL) a také Cisco (CSCP).

Nejziskovější akcie 2014 - large cap