Internetové akcie na poklesu a výrazný pokles Citigroup

Internetové akcie včera značně poklesly

Internetové akcie k poklesu vedl Facebook (FB). Sociální síť oznámila nákup společnosti OculusVR, která vyrábí brýle s virtuální realitou. Cena okolo $2,3 mld. Mark Zuckerberg oznámil, že v tomto poli vidí velký potenciál do budoucna. Trh jeho nadšení však zdaleka nesdílel a akcie reagovaly poklesem o 7 %.
Další obětí výprodeje byl King Digital (KING), který po IPO při svém prvním obchodním dnu ztratil více než 15 %. Při IPO ceně 22,5 se propadl k 19.
Mezi další internetové akcie, které měly černý den se řadí Twitter (TWTR). TWTR se po 7% ztrátě dostal na cenovou uroveň pod IPO cenu.
Pandora (P) odepsala více než 5 %.

Facebook Oculus VR - Internetové akcie

Citigroup utrpěla ránu od Fedu

Fed včera zveřejnil rozhodnutí ohledně kapitálových plánů amerických bank. Stres testem bank minulý týden neprošla pouze Zion Bankcorp (ZION), tak se očekávalo, že ani její kapitálový plán nebude schválen. Překvapením ale bylo neschválení plánu bankovního giganta Citigroup (C). Akcie banky ihned zahájily 5% pád, který se zastavil až na after marketu. CEO Citigroup Michael Corbat ihned vyjádřil nesouhlas s rozhodnutím Fedu. Další banky, kterým nebyl kapitálový plán schválen jsou Royal Bank of Scotland (RBS)Santander (SAN) HSBC North America (HSBC)

Citigroup je jedinou z velkých amerických bank, které plán nebyl schválen. JPMorgan (JPM), Goldman Sachs (GS), Wells Fargo (WFC), Morgan Stanley (MS) i Bank of America (BAC) bankovním testem prošly bez potíží a mohou svým akcionářům vyplácet dividendy a zahájit programy na zpětný odkup akcií. Citi se tak dostala do rohu.