Earnings sezóna se rozjíždí

Earnings sezóna odstartovala pozitivně minulý týden reportem Alcoa (AA), který akcie dostal až na nové historické maximum. Momentum však earnings sezóna nabírá až v tomto týdnu. Výsledky za druhý kvartál reportuje 7 Dow Jones společností a 57 firem z indexu S&P 500.

První polovina týdne patří bankovním akciím, když své kvartální výsledky reportují Citigroup (C), J.P.Morgan (JPM), Goldman Sachs (GS), Bank of America (BAC) a bankovní reporty ukončí ve čtvrtek Morgan Stanley (MS). Z internetových akcií se dočkáme především výsledků Google (GOOGL) ve čtvrtek, Yahoo (YHOO) v úterý a eBay (EBAY) ve středu. Pátek bude patřit průmyslovým gigantům General Electric (GE), Schlumberger (SLB) a Honneywell HON).

Podle Factset nás čeká průměrný růst zisků o 4,9 %. Přestože tato earnings sezóna je spojena s konzervativním očekáváním, což se projevilo korekcí na americkém akciovém  trhu před jejím započetím, podle reportů prvních společností se jeví velice pozitivně. Známkou síly je, že počátek výsledkového období patří finančním titulům, u kterých se očekává největší pokles zisků a i tyto tituly vesměs pozitivně překvapily trhy.

Prohlédněte si seznam akcií reportujících výsledky tento týden:

Earnings sezóna