Earnings reporty a dividendy v tomto týdnu

Po návalu reportujících firem v minulých týden přichází menší útlum. Earnings reporty v tomto týdnu zveřejní méně firem. Ale i mezi nimi se najdou velice zajímavé investiční příležitosti.

Dočkáme se 74 společností z indexu S&P 500, které publikují earnings reporty a pouze 1 Dow Jones akcie – Walt Disney (DIS).

Investoři by si rozhodně neměli nechat ujít dnešní výsledky Groupon (GRPN), který v očekávání kladných výsledků včera vzrostl o 8,5 %. Dobrá čísla se očekávají od výrobce počítačových her Activision Blizzard (ATVI) a také od realitní online společnosti Zillow (Z). Ze stálic by neměl zklamat již zmínený Disney (DIS), Time Warner (TWX) a Polo Ralph Lauren (RL). Velký otazník je jako vždy jak akciemi Zynga (ZNGA) a NVIDIA (NVDA).

Přehled společností je níže:

Earnings reporty 2014-08-04

Jak bývá zvykem, po utlumení earnings sezóny nastoupí období mohutného vyplácení dividend. Investoři mají tento týden poslední možnost nakoupit mnoho zajímavých titulů, které jsou těsně před svým exdividend date. Za zmínku rozhodně stojí Apple (AAPL) s dividendou $0,47 a exdiv date ve čtvrtek 7.8. Dividendový investoři však nejvíce očekávají exdiv Exxon Mobil (XOM), který bude 11.8 a přizná se dividenda $0,69. Exxon má roční dividendový výnos 2,8 %. Podobný výnos má také oblíbená banka Wells Fargo (WFC), který má exdiv již zítra 6.8. Očekávaná dividenda u WFC je $0,35.

Přehled společností s exdividend date během týdne je níže.

Dividendy 2014-08-04