Boeing (BA) a problémy na Ukrajině a novinky z AAPL, MSFT, JCP a další

Boeing (BA) být značně zasažen problémy na Ukrajině

Výrobce letadel Boeing (BA) od pádu Sovětského svazu investoval v Rusku okolo $7 mld. a do roku 2021 plánoval navýšit investice na $21 mld.  Boeing úzce spolupracuje s VSMPO-Avisma, což je největší producent titanu na světě, který dodává titan pro výrobu Boeing 787 Dreamliner. Společnost má navíc své  designové centrum v Moskvě, kde se zrodil návrh Dreamlineru. Ruská aerolinka Aeroflot má v současnosti objednáno okolo 100 letadel za několik miliard dolarů.

Problémy na Ukrajině způsobují šrámy také americkým benchmarkům S&P a Dow Jones a euru. Získávají zlato, japonský jen, pšenice, ropa a americké treasuries.

Pokud budou problémy na Ukrajině eskalovat, následky budou silně negativní  pro euro, jelikož EU získává okolo 25 % ropy z Ruska přes ukrajinské ropovody. A to i přesto, že teplá zima ale ponechala 1-2 měsíční zásoby ropy v evropských zemích. Evropská expozice vůči regionu je proto větší než americká.

Akcie Boeing (BA) a problémy na Ukrajině

J.C. Penney (JCP) má zlepšený výhled od S&P

S&P potvrdilo rating CCC+ a zlepšilo výhled z negativního na stabilní. Důvodem je zlepšení marží a zlepšení měřítek likvidity. Akcie J.C. Penney (JCP) vzrostly o 9,34 % a v aftermarketu přidaly 1,6 %.

 

Microsoft (MSFT) opouští neuspěšný kandidát na CEO

Nově zvolený CEO Microsoft (MSFT) Satya Nadella potvrdil, že společnost opouští Tony Bates. Bývalý šéf Skype se podle interních zpráv rozhodl hledal nové příležitosti ve své kariéře. Už se objevili zprávy, že dostal nabídky na CEO pozici v GoPro a dalších společnostech.

 

Apple (AAPL) představuje CarPlay

Americký technologický fenomén Apple (AAPL) přidává do svého ekosystému systém CarPlay, který se drive označoval jako iOS in the Car. Mercedes-Benz, Ferrari a Volvo už potvrdili, že budou CarPlay podporovat. Systém umožňuje rozvinou hlasové ovládání Siri, což usnadní volání, psaní textových zpráv, navigaci v mapách a také hraní hudby a další.

 

Verizon (VZ) snižuje ceny předplacených SIM

Největší americký operátor Verizon (VZ) výrazně snižuje ceny předplacených karet. Neomezené volání, textové zprávy a mobilní internet do 500MB budou stát pouze $45. Mezi operátory v poslední době vzrostla aktivita v tomto sektoru. T-Mobile USA (TMUS) jen v Q4 přidal 112 000 uživatelů. AT&T (T) se snaží koupit Leap Wireless, jež je dalším z větších hráčů na tomto trhu.

 

Zynga (ZNGA) zveřejňuje nové hry

Výrobce známých facebookových her Zynga (ZNGA) chystá zveřejnění FarmVille 2: Country Escape  na smartphony a tablety. Odklon od sociálních sítí by firmě mohl přinést nové uživatele. Série FarmVille a Zynga Poker tvořily 62 % příjmů Zynga v Q4.

 

20140305-111005.jpg