Apple výsledky překvapí

Americký gigant reportuje již dnes v úterý 22.7 ve 22:35 SEČ. Podle mnoha analytiků Apple výsledky překvapí investory. Akcie prošly tichým splitem a za dveřmi je iPhone 6, iOS 8 a OS X Yosemite.

Očekáváme, že se report dotkne velikosti zakázku na výrobu nových iPhone 6, které budou nabízeny i ve zvětšené verzi s rozšířeným display. Apple údajně nechal vyrobit 70-80 milionů iPhone 6 do konce roku. Roll out můžeme opět čekat rychlejší v 20+ zemích. Pro srovnání iPhone 5S/5C měl prvotní objednávku pouze pro 50-60 milionů kusů.

Operačních systémů iOS 8 a OS X Yosemite se dočkáme od podzimu a opět budou zdarma. Již nyní lze na stránkách Apple zjistit podrobnosti.

Apple výsledky nejsou zdaleka jediným zajímavým earnings reportem tohoto týdne.

Dočkáme se výsledků Microsoft (MSFT), který minulý týden oznámil největší propouštění ve své historii, trápícího se McDonalds (MCD), telekomunikačních gigantů Verizon (VZ) a AT&T (T), automobilek General Motors (GM) a Ford (F), po zisku dychtícího Amazon (AMZN) a také silně rostoucí aerolinky Delta Air Lines (DAL), která však čelí problémům plynoucích z důsledků sestřelení Malysian Air letounu nad Ukrajinou.

Je před námi nejbohatší earnings týden léta. Výsledky bude hlásit 12 Dow Jones společností a 146 komponent indexu S&P 500. Podrobná tabulka s přehledem těch nejzajímavějších akcií reportujících výsledky v následujícím týdnu je níže.

Apple výsledky a další Earnings 2014-07-21