Alibaba IPO na NYSE, Microsoft Office pro iPad a další novinky k TSLA, JCP

Alibaba IPO – Největší čínské IPO v USA

Největší čínský e-commerce portál se rozhodl dát košem Honk Kongu jako místu pro svůj primární úpis akcií. Místo toho Alibaba IPO proběhne na NYSE. Největší očekávané IPO letošního roku se stane také největším IPO čínské společnosti v USA. Očekávaný úpis je $15 mld. Mezi vítěze Alibaba IPO budou patřit Yahoo (YHOO) a SoftBank (SFTBF), kteří jsou největšími investory do čínské společnosti. Yahoo drží 24% podíl a v posledních letech zejména díky této investici rostou akcie YHOO.

Zakladatel Jack Ma je jedním z nejbohatších lidí v Číně a stále působí jako Executive Chairman poté co v loňském roce odstoupil z pozice CEO.

Fakt, že Alibaba IPO probíhá na NYSE, je další ránou pro Nasdaq, který tak po Facebook (FB) a Twitteru (TWTR) přišel o další velké technologické IPO.

Zakladatel Alibaba Jack Ma - Alibaba IPO

Weibo IPO - Čínský Twitter vstoupí na burzu

Další čínská internetová společnost se chystá upsat své akcie v USA. Zpráva o Weibo IPO přišla těsně po zvěřejnění chystaného Alibaba IPO. Weibo je čínskou obdobou Twitter (TWTR) se 129 miliony uživatelů. Společnost by chtěla na trh umístit akcie v hodnotě okolo $500 milionů. Zajimavé je, že minoritním vlastníkem s 18% podílem ve Weibo je Alibaba. Majoritním vlastníkem s 78 % je společnost Sina (SINA), která již je listovaná na Nasdaq.

Microsoft Office pro iPad

Softwarový gigant Microsoft (MSFT) by měl koncem měsíce představit kancelářský balíček Office pro iPad od Apple (AAPL). Uživatelé iPad na tento den již dlouho čekají. Akcie Microsoft (MSFT) po uvedení této zprávy vzrostly o 4 %. Cena ani další detaily zatím nejsou známé.

Zákaz prodeje automobilů Tesla

Tesla (TSLA) čelí v USA neobvyklé hrozbě a to zákazu prodeje svých automobilů. Již 5 amerických států (NJ, AZ, TX, VA, MD) zcela zakázalo prodeje automobilů Tesla (TSLA) a 2 státy uvalily striktní omezení prodeje. Jedná se o 57 milionů Američanů odříznutých z trhu. Navíc se rozhoduje o omezeních či zákazech i v dalších státech jako Ohio a New York, což by vedlo ke 100 milionům obyvatel, kteří by neměli možnost koupit Teslu.

Na druhou stranu pozitivní zprávou je, že se Tesla dočkala zvýšení price targetu od Goldman Sachs (GS). Dlouhodobý PT je 478 a krátkodobý 200.

Korelace J.C.Penney a Bed, Bath & Beyond

Akcie J.C.Penney (JCP) vstávají z mrtvých a s růstem jejich síly lze očekávat oslabení Bed, Bath & Beyond (BBBY). Právě tato společnost nejvíce těžila ze špatných výsledků JCP v minulých letech a sebrala jí nejvíce tržního podílu. Od počátku března JCP jasně válcuje BBBY i díky nedávnému zvýšení výhledu od S&P.

JCP vs BBBY