Akcie Yahoo (YHOO) získavají momentum, Weibo zítra vstupuje na trh

Akcie Yahoo rostou po výsledcích a zprávách z Alibaba

Yahoo (YHOO) reportovalo lepší než očekávané výsledky, ze kterých investory nejvíce zaujalo zvýšení výhledu na tržby. Akcie Yahoo po úterním reportu přidaly na aftermarketu 9 % na $37,30 a ve středu korigovaly o dolar níže. Akcie Yahoo rostou od nástupu CEO Marissy Mayer, ale fundament se ve společnosti příliš nezlepšil. Nyní již konečně vykazuje známky zlepšení. Navíc se lepší výhled problémové a zárověň velice důležité divize Dislay Ads která řídí online reklamu.

Dalším motorem momenta pro akcie Yahoo je vysoce diskutované IPO Alibaba. Očekává se, že se bude jednat o největší IPO letošního roku na NYSE s úpisem okolo $15 mld. Yahoo je největším akcionářem v Alibaba s 24% podílem, což je významný generátor růstu poslední doby. V úterý při výsledkovém reportu navíc Yahoo uvedlo, že tržby Alibaba rostly na roční bázi o 66 % a čistý zisk o 110 %. Podle nepotvrzených zpráv by Alibaba mohla zveřejnit svůj prospekt již nadcházející pondělí. Datum IPO Alibaba se očekává již okolo léta a akcie budou uvedeny pod tickerem ABABA.

Pozitivní zprávy pro akcie Yahoo plynou také z upgradů od bank a zvyšování price targetů. Naposledy SunTrust v úterý zvýšil price target na $40.

Akcie Yahoo - Alibaba IPO

Akcie Weibo při IPO ceně $17

Akcie Weibo (WB) budou uvedeny na Nasdaq již dnes při upisovací ceně $17. Čínská obdoba Twitter je druhou vysoce očekávanou čínskou technologickou společností upisují akcie v USA.

Obměna BlackBerry pokračuje

Po divokém konci roku pokračuje obměna BlackBerry (BBRY). Společnost pomalu ustupuje od masové výroby mobilních telefonů a začíná se více profilovat a využívat svých silných stránek. V úterý pronikly zprávy, že připravuje vysoce zabezpečený telefon šitý na míru nemocnicím a zdravotnímu průmyslu obecně. Přiblížil je tomu nákup podílu v NantHealth, výrobci cloudové platformy pro úschovu dat z nemocnic. Nový CEO John Chen zatím odvádí v čele kanadské společnosti dobrou práci. Akcie BBRY se v únoru dostaly na $11, ale poté přišel další volný pád a nyní se nachází na $7.

Spekulace o změně CEO General Electric

Objevují se spekulace o předčasném konci Jeffa Immelta na pozici CEO General Electric (GE). GE volí své CEO na 20leté období. Immelt byl pro GE hodně diskutovaným CEO, jelikož po legendárním CEO Jacku Welchovi měl před sebou velké sousto. General Electric v současnosti usilovně pracuje na spin-off GE Capital, který během credit crunche v roce 2008 téměř potopil společnost založenou v roce 1892 vynálezem žárovky Thomasem Edisonem.